Ankara'da Hobi Bahçeleri Sorunu: Vatandaşlar Mağdur Oluyor! Ankara'da Hobi Bahçeleri Sorunu: Vatandaşlar Mağdur Oluyor!

Kayseri'de akşam saatlerinde şiddetli yağış olan sağanak yağış, Melikgazi ilçesi Tavlusun Mahallesi'nde tahliye kanalının yağmur suları ile taşması sonucunda asfaltta çökme meydana geldi.

Olay, akşam saatlerinde meydana geldi. Sağanak yağışın tahliye kanalının bozulmasının sonucu biriken sular, asfaltın çökmesine neden oldu. Çökme sonucu oluşan çukur, her geçen gün araçlar için tehlike oluşturmaya başladı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, bölgesel güvenlik önlemlerini aldı ve bunların geçen araçlara uyardı. Ayrıca, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri de bölgedeki ayrıntılı incelemelerde bulundu ve gerekli arıza tespiti başladı.

Kayseri Valiliğinden akşam saatlerinde yapılan uyarıda, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kayseri 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler ve yapılan son değerlendirmelere göre 01.05.2024 Çarşamba günü Kayseri çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini arttırarak yerel kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verilmişti.

Kayseri'de Sağnak yağışın ardından meydana gelen tahliye kanalı taşkını asfaltının çökmesine neden oldu. Olayda ölen veya yaralanan olmadı. Yetkililer tarafından bölgede inceleme yapılıyor ve gerekli onarım çalışmaları başlatıldı.