Kayseri'nin Danişmentgazi Mahallesi'nde dün gece yaşanan olaylar, şehri gerginliğe sürükledi. Yabancı uyruklu bir kişinin, yabancı uyruklu çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine toplanan kalabalık grup, şüpheliyi yakalamak istedi. Bu durum, mahallede taşkınlıklara ve yabancı uyruklulara ait araçlara, iş yerlerine ve ikametgahlara saldırılara yol açtı.

İddiaya göre, Danişmentgazi Mahallesi'nde bir yabancı uyruklu kişi, yabancı uyruklu bir çocuğu taciz etti. Bu olayı gören vatandaşlar şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi gözaltına alırken, kalabalık grup dağılmadı ve yabancı uyruklulara ait araçlara, iş yerlerine ve ikametgahlara saldırılar düzenlemeye başladı.

Yangınlar ve Hasarlar:

Olaylarda onlarca araç taş ve sopalarla tahrip edilirken, bazı binalar da ateşe verildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, TOMA araçları da olay yerinde güvenlik önlemleri aldı. Yangınlarda ve saldırılarda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadığı öğrenildi.

Polis Soruşturma Başlattı:

Sivas'ta 5 Kişinin Yaralandığı Kaza Güvenlik Kamerasına Yansıdı! Sivas'ta 5 Kişinin Yaralandığı Kaza Güvenlik Kamerasına Yansıdı!

Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Gözaltına alınan şüpheli hakkında yasal işlem başlatılırken, olayda yer alan diğer kişilerin de tespit edilmesi için çalışmalar sürüyor.

Kaynak: iha