Kayseri Ticaret İl Müdürlüğü, zincir marketlere yönelik fahiş fiyat ve barkod denetimleri kapsamında ürünlerin fiyatlarını ve barkodlarını tek tek inceledi.

Denetimlerde, vatandaşlar tarafından en çok tüketilen temel ürünlerin reyondaki fiyatları ile kasadaki fiyatları karşılaştırıldı. Ayrıca ürünlerin son kullanma tarihleri de kontrol edildi.

Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak

Kayseri Ticaret İl Müdür Vekili Gazi Dinçaslan, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • "Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda Ticaret Bakanlığımız ile 'Ticaret'in Yüzyılı' hedeflerine uygun olarak özellikle Kurban Bayramı öncesinde marketlerde ve manavlarda fahiş fiyat denetimlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz."

  • "Marketlerde baktığımız hususlar, tüketicilerin kanmamaları için kasa ve reyon fiyat farkı, fiyat etiketlerinin uygun olup, olmadığı ile ilgili özellikle zincir marketlerimizde denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz."

  • "Bu konuda vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun. Kurban Bayramı öncesinde özellikle bütün esnafımıza, vatandaşlarımıza bu konuda hassas olmalarını eğer gördükleri bir aykırılık olursa bizlere bildirmelerini tavsiye ediyoruz."

  • "Kayseri'mizde bu konuda çok büyük bir sıkıntı yok. Esnafımız sağ olsunlar bu uyarılara riayet ediyorlar. Kendilerine gösterdikleri bu hassasiyetten dolayı da tebrik ediyorum."

  • "Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakanlığımız bu konuyla alakalı personel alımı da gerçekleştirdi. Biz bu denetim personellerimizi her gün sahada bulunduruyoruz."

Kaynak: iha