Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ), 18 Mayıs 2024'te 6. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

2018 yılında kurulan Kayseri Üniversitesi, uygulama ve proje odaklı misyonu ile öne çıkan bir eğitim kurumu olarak kısa sürede önemli mesafeler kat etti. Sahada uygulamalı eğitime ve nitelikli mesleki ve teknik yükseköğretime önem veren üniversite, çağın gereksinimlerine uygun bir biçimde eğitim vererek öğrencileri mezuniyet sonrası meslek hayatlarına en iyi şekilde hazırlıyor.

Kayseri Üniversitesinin Başarıları:

  • Artan Fakülte ve MYO Sayısı: Kuruluşunda 4 fakülte ve 11 meslek yüksekokuluna sahip olan üniversite, günümüzde 6 fakülte ve 13 meslek yüksekokulu ile eğitim veriyor.
  • Yapay Zeka, Dijitalleşme ve Büyük Veri Alanlarında Yeni Fakülteler: Yakın zamanda YÖK tarafından açıklanan yeni fakülteler kapsamında Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi ve Bilgi Teknolojileri Meslek Yüksekokulu'nun kurulmasıyla üniversite, bu güncel alanlarda da eğitim ve bilimsel çalışmalara imza atacak.
  • Sektörle Entegre Eğitim: Sanayi ile entegre çalışan üniversite, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) OSB MYO ile istihdam garantili programlar sunuyor. Önümüzdeki yıllarda OSB MYO program sayısı ve Kayseri'deki diğer OSB'lerde de OSB MYO yaygınlaştırma çalışmaları devam edecek.
  • Kayseri Üniversitesi Kayseri OSB Teknik Kampüsü: Kayserili hayırsever Av. Mehmet Altun ve Kayseri OSB Yönetimi ile iş birliğinde hayata geçirilecek olan kampüs, Mühendislik ve Tasarım Fakültesi ile OSB MYO binalarını barındıracak ve sanayi ile entegre eğitim modeli sunacak.
  • Bölgesel Kalkınmaya Katkı: Kayseri şehrinin ve Türkiye'nin kalkınmasına katkı sunan üniversite, yerel dinamiklerle yürüttüğü ortak projelerle öne çıkıyor.

6. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı:

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 6. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, üniversitenin vizyonu ve misyonu doğrultusunda özverili çalışmalar sonucunda önemli başarılara imza attıklarını belirtti. Karamustafa, Kayseri Üniversitesinin gelecekte de şehrine ve ülkesine artı değer katan bir üniversite olarak yer almaya devam edeceğini vurguladı.

Editör: İhlas Haber Ajansı