Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Mesajında ​​tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Gülsoy, kadınların farklılıklarının eşitliği ve gelişimi için önemli olduğunu vurguladı.

Gelecek nesillerin mimarları olan kadınların her türlü saygıyı, takdiri ve hürmeti hak ettiğini söyleyen Gülsoy, “Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, yetişen ve istikamet verendir. Kadınlarımıza ait imkanların ortaya çıkarabilecekleri fırsatlarına rağmen, toplum olarak her zaman daha da kurtarılabiliriz” dedi.

Başkan Ömer Gülsoy, açıklamasını şöyle sürdürdü :

Sivas Belediyesi'nde Yeni Dönem Heyecanla Başladı Sivas Belediyesi'nde Yeni Dönem Heyecanla Başladı

“Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan kadınlarımız toplumun her kademesinde görev aldığı gibi kahramanlık destanları yazarak eline silahı alıp düşmanın üzerine yürümüş, kucağında mermi ile cepheye koşmuştur. Günümüzde de, eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde etmiştir. Bu özelliklerinden dolayı kadınlarımız, insanlığın kalbi, duygusu, estetiği, hatta hayatın temel anlamıdırlar. Kadının duygusal zekası ve varlığı, toplumun ve toplumsal barışının en büyük güvencesidir. Barışın, refahın, huzurun tüm dünyaya egemen olması ve toplumumuzu oluşturmadaki katkıları için üreten kadınlarımıza minnettarız. Onlara sadece senenin bir gününde değil, her zaman aynı sevgi ve duyarlılığı göstermeliyiz. Kadınlara yapılan yatırım Türkiye’nin geleceğine yapılan yatırımdır. Sürdürülebilir kalkınmanın yolu kadınlarımızı da ekonomik sisteme hem işgücü hem de girişimci olarak entegre etmekten geçiyor. Ticarette ve girişimcilikte aktif rol alan kadınların ülkemize ve iş dünyasına vereceği katkıya daha çok ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”