Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz: "Gelecekte Güzel Sporcuların Yetişmesi İçin Gayretlerinizi Bekliyoruz"

Kayseri'de 1 aydan fazla süren ve 45 okulun çeşitli branşlarda birincilik için yarıştığı "Kayseri İmam Hatiplerarası Geleneksel Spor Oyunları" sona erdi. Final maçları Kadir Has Kongre Merkezi'nde heyecanla oynandı.

Büyük İlgi Gören Törene Protokol Üyeleri Katıldı

Törene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ilçe belediye başkanları, İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş ve protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Atılım Üniversitesi'nde VEX Liseler Arası Robotik Yarışması Heyecanı Yaşandı! Atılım Üniversitesi'nde VEX Liseler Arası Robotik Yarışması Heyecanı Yaşandı!

Sporun Önemine Vurgu Yapıldı

Törende konuşan protokol üyeleri, sporun önemine vurgu yaptılar ve imam hatip öğrencilerinden gelecekte de başarılar beklediler.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz: "İlim Yayma Cemiyetimizin değerli başkanı Oğuz ağabeyimize bu göstermiş olduğu öncülüğünden dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum. Kayseri’mizin dışında diğer illerimizde de benzer bir çalışmanın olmasını temenni ediyorum. Gelecekte güzel sporcuların yetişmesi için gayretlerinizi bekliyoruz."

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç: "Bir imam hatipli büyükşehir belediye başkanı olarak her birinizin alnından öpüyorum. Böyle güzel bir çalışmada yer aldığınız için sizleri tebrik ediyorum."

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan: "Türkiye’de lisanslı sporcu sayısı içerisinde imam-hatipli sporcuların oranının yüzde 20’nin üzerinde olmasını gönülden arzu ediyorum. Bu yaz Paris’te olimpiyat oyunları olacak. Gönül istiyor ki imam-hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin, milli marşımızı dinletsin."

Ödül Töreninin Ardından Konser Düzenlendi

Heyecanla geçen final maçlarının ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Ödül töreni konserle sona erdi.