Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Kocasinan ilçesi Himmetdede Karakimse Mahallesi'nde kayalıklara sıkışan bir kuzuyu 2,5 saatlik bir çalışmayla kurtardı.

Uyuşturucu Operasyonu Kabusa Dönüştü: Polis Memuru Hayat Mücadelesi Veriyor Uyuşturucu Operasyonu Kabusa Dönüştü: Polis Memuru Hayat Mücadelesi Veriyor

Hayvancılıkla uğraşan Emre Çilkoparan'ın kuzusunun kayalıklara sıkışması üzerine ihbarı alan itfaiye ekipleri, vakaya anında müdahale etti. Arazi koşullarının itfaiye aracının seyrine elverişsiz olması nedeniyle ekipler, mahallelinin traktörü yardımıyla ekipmanlarını vakanın yaşandığı noktaya taşıdı.

2,5 saat süren zorlu bir çalışma sonucunda kuzu kayalıklardan kurtarılarak sahibine teslim edildi. Besici Emre Çilkoparan da kuzusunu sağ salim kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatıyla güçlendirilen Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı, 17 istasyon, 57 araç ve 308 personel ile yangın ve diğer olaylara daha hızlı ve etkin şekilde müdahale edebiliyor. Yangın ve doğal afetlerin yanı sıra, tehlikeye düşmüş tüm canlıların canlarını korumak ve kurtarmak için de özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: iha