Yaz aylarının yaklaşmasıyla karavan ile Türkiye'ye gelenler, Karapınar'da doğal güzellikleri keşfediyor ve Meke Gölü'nde kamp yapıyor.

Yeraltı sularının büyümesi ve kuraklık gibi sebeplerden dolayı kurumuş olan Meke Gölü, kış ve ilkbahar aylarında karavancı okumak için popüler bir durak noktası haline gelmeye başladı.

İsviçre'den yola çıkan ve Türkiye'de birçok yeri gezdikten sonra Karapınar'a ulaşan Philippe ve Petra Müller, Sabine ve Reto Huber çiftleri ile Avusturyalı Walter Frashing ve eşi Sandra, Meke Gölü'nde mola verdi. Yürüyüşe katıldı, gün kaybını ve gün doğumunu izleyen burada kamp yaptı.

Sivas'ta Tilkiyle Dostluk Kuran Adam: "Hayvanı Sevmeyen İnsanı Sevmez" Sivas'ta Tilkiyle Dostluk Kuran Adam: "Hayvanı Sevmeyen İnsanı Sevmez"

Avusturalı Walter Frashing, Meke Gölü’nde su olduğu zamanın fotoğraflarını gördüklerini ve çok etkilendiklerini kaydederek, ”Gölün bu hali çok üzücü. İklim değişikliği burayı da kötü etkilemiş. Su dolu fotoğrafları çok güzeldi. Bu haline insan üzülüyor. Bizler de harika manzaranın tadını çıkarıp bol bol fotoğraf çektik” şeklinde konuştu.