Sivas Gençlikspor Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda Altıncı! Sivas Gençlikspor Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda Altıncı!

Karatay Belediyesi Spor Kulübü haltercileri, Konya'da düzenlenen Gençlik Kupası Halter İl Birinciliği müsabakalarında 3 birincilik, 1 ikincilik ve 1 beşincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attılar.

Kulüp bünyesinde faaliyet gösteren 6 halterci, Karatay'ı turnuvada temsil etti. Yoğun mücadeleler sonucunda Karatay Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı 3 sporcu ile birincilik kürsüsüne çıktı. Bir sporcu da ikincilik ve bir sporcu da beşincilik elde etti.

Başarıdan dolayı sporcuları ve antrenörleri kutlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, kulübün her başarısını önemsediklerini ve bu başarıların sporcuların gelişmesine katkı sağlayacağına inandıklarını ifade etti. Kılca, "Yetenekli gençlerimize yeni alanlar açmak ve yeni imkanlar sunmak için kurduğumuz kulübümüzün başarılardan gurur duyuyoruz. Belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi.

Karatay Belediyesi Spor Kulübü, halter branşında da olduğu gibi her branşta önemli başarılara imza atarak Karatay'ı en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Editör: İhlas Haber Ajansı