Ramazan Emre Aksöz, tarlasında sulama yaparken 2 yıldır beslediği ve "Sarı" ismini verdiği köpeğinin ortadan kaybolduğunu fark etti. Çevrede aramaya çıkan Aksöz, köpeğinin birkaç yıl önce bir vatandaşın tarlasında oluşan 22 metre derinliğindeki obruğa düştüğünü gördü. Kendi imkanlarıyla köpeğini kurtarmayı başaramayınca itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekiplerinden destek alarak kurtarma operasyonu başlattı. Ekipler, obruğa inmek için gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra kurdukları sistemle obruğa indi. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda itfaiye eri, Sarı'yı obruktan kurtarmayı başardı.

Kurtarılan Sarı'ya itfaiye ekipleri tarafından su içirildi ve sağlık durumu kontrol edildi. Obruğun ise birkaç yıl önce oluştuğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Köpeğinin kurtarılmasından büyük sevinç duyan Ramazan Emre Aksöz, itfaiye ekiplerine teşekkürlerini iletti. Aksöz, "Köpeğimin obruğa düşmesinden dolayı çok üzüldüm. Fakat ekipler onu kurtarmayı başardı. Sağlığı da çok iyi. İtfaiye ekibinin hepsine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: iha