Ermenek'te okulların kapanmasına 1 hafta kala, Ermenek Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü "Açık Hava Dersliği" projesi kapsamında, farklı okullardan öğrenciler resim, müzik ve beden eğitimi derslerini açık havada alıyor. Şehit Pilot Hasan Baysal Orman Parkı'nda kurulan bu projede, ilçe merkezi ile köy okullarındaki öğrenciler bir araya gelerek hem kaynaşıyor hem de ders dışı etkinliklerle keyifli zaman geçiriyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan'ın Açıklaması:

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği: Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor! Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği: Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor!

"Aynı yaş grubundaki köy okullarımız ile ilçede eğitim gören öğrencileri 'Açık hava Dersliğinde' bir araya getirdik. Burada öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde resim, müzik ve beden eğitimi derslerini birlikte yaparak kaynaşmaları sağlanıyor. Öğrencilerimize öğle yemeklerini de burada ikram ediyoruz. Yapılan bu uygulama sayesinde öğrencilerimiz güzel vakit geçiriyor. İnşallah bu açık hava dersliğimiz tüm öğrencilerimize ulaşacak. Burada çocuklarımızı ülkemize, milletimize faydalı bir şekilde gelişimlerine katkı yapmaya çalışacağız. Bu etkinliklerimiz okul öncesinden başlayarak, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde tüm öğrencilerimize ulaşacağız."

Sınıf Öğretmeni Esra Yılmaz'ın Açıklaması:

"Katranlı İlköğretim Okulu olarak bu etkinliğe katıldık. Öğrencilerimizle resim dersi başta olmak üzere birçok etkinlik yaptık. Buraya gelecekleri için çocuklarımız çok heyecanlıydı. Burada öğle yemeklerini de yediler. Köylerine döndüklerinde bugünü ben ömürleri boyunca unutamayacaklarını düşünüyorum."

Kaynak: iha