Karaman Belediyesi, kitapseverleri 10-19 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi'nde buluşturan 4. Kitap Günleri'ni açılış töreniyle coşkuyla başlattı.

ESOGÜ'de “Haydi Kampüs Hareket Et” sloganıyla şenlik düzenlendi ESOGÜ'de “Haydi Kampüs Hareket Et” sloganıyla şenlik düzenlendi

Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın da katıldığı açılış töreninde kurdele kesilerek kitapseverlere kapılar açıldı. Törende konuşan Vali Sarıibrahim, kitap okumanın önemini vurgulayarak, Karaman'ın her geçen yıl daha da donanımlı hale gelen Kitap Günleri'nin bu konuda önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Belediye Başkanı Kalaycı ise kitap fuarının Karaman'a değer kattığını belirterek, bu yıl da dolu dolu bir program hazırladıklarını ifade etti.

19 Mayıs'a kadar her gün 09.00 - 20.00 saatleri arasında açık kalacak fuarda, yurt genelinden birçok yayınevi kitapseverlerle buluşacak. Ziyaretçiler, fuarda indirimli fiyatlarla kitap satın alabilecek, yazarlarla söyleşiler ve imza günlerine katılabilecek, paneller ve atölyelere iştirak edebilecek.

Fuarda her gün farklı yazarlar kitapseverlerle buluşacak. İlk günün konuğu olan yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın eserleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde ise İsmail Kuyumcu, Ayfer Tunç, Mustafa İnan gibi birçok değerli isim Karamanlı kitapseverlerle bir araya gelecek.