Kantin denetimlerinin vicdani bir boyutu olduğunu söyleyen Müdür Seyit Yıldız; “Biz kantin denetimlerimizi çok ince eleyip sık dokuyoruz. Okul kantinlerinden alışveriş yapanlar bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız olduğu için işimizi hassasiyetle yapıyoruz. Belirli zamanlarda yaptığımız denetimlerde, okullarda satışı yasak olan gazlı içecek ve benzeri ürünleri satan kantin işletmecilerine cezai işlem uyguluyoruz. Bunun yanı sıra yiyecek maddelerinin içine katılan malzemelerin denetimini yapıyoruz. Son kullanma tarihleri başta olmak üzere kullanılan ürünlerin üretim onayına kadar inceliyoruz.” ifadelerini kullandı.Seyit Yilidiz

Sivas Belediyesi Duyarsız Kalmadı: Bozuk Çeşmeden Akan Su Durduruldu! Sivas Belediyesi Duyarsız Kalmadı: Bozuk Çeşmeden Akan Su Durduruldu!

Kantinlerde hijyen ve gıda denetiminin önemli olduğunu vurgulayan Müdür Yıldız; “Okullarda yaptığımız denetimle oldukça önem arz ediyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yediği gıdaları denetlemek bizim asli görevlerimizden. Okullardaki denetimlerimizi eğitim öğretim dönemi boyunca belli aralıklarla devam ettiriyoruz.” açıklamasını yaptı.