Ankara'da, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen dev bir operasyonda, 3 milyon 244 bin Türk Lirası değerinde kaçak makaron ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Park Halindeki Tır Alev Alev Yandı Park Halindeki Tır Alev Alev Yandı

Olay Nasıl Gelişti?

Ticaret Bakanlığı'na bağlı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne bağlı ALO 136 ihbar hattına gelen bir arama, Ankara'da büyük bir kaçakçılık operasyonunun başlamasına neden oldu. Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, ihbarı değerlendirerek harekete geçti ve belirlenen depoya operasyon düzenledi.

Operasyonda Neler Ele Geçirildi?

Operasyon sonucunda depoda, çeşitli markalara ait kutularda 2 milyon 760 bin adet boş makaron, 620 bin adet dolu makaron ve 7 bin 100 adet badrol cinsi eşya tespit edildi. Yapılan incelemelerde, ele geçirilen ürünlerin piyasa değerinin 3 milyon 244 bin Türk Lirası olduğu belirlendi.

Olayın Sonucu Ne Oldu?

Kaçak ürünlere el konuldu ve olayla ilgili soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor. Operasyonda gözaltına alınan 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine sevk edildi.