Konya Şeker'den Çiftçiye 293 Milyon Lira Destek! Konya Şeker'den Çiftçiye 293 Milyon Lira Destek!

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM), Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın mikro kredi imkanından faydalanarak girişimcilik hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen kadınlara destek oluyor. Bu sayede birçok kadın, el emeği ürünlerini alıcısıyla buluşturarak kendi işlerini kuruyor ve ekonomik özgürlüklerini elde ediyor.

Alev Öngören de bu girişimci kadınlardan biri. 62 yaşında ve iki çocuk annesi olan Öngören, İZGİM bünyesinde tasarlanmış olan Seramik atölyesinde mikro kredi desteği sayesinde çocukluk hayalini gerçekleştiriyor. Kendisiyle aynı atölyede çalışan 5 arkadaşıyla birlikte mikro girişimcilik eğitimini tamamlayan Öngören, ilk kredilerini alarak malzeme satın alıyor ve el emeği seramik ürünlerini üretmeye başlıyor.

İZGİM, girişimci kadınlara sadece mikro kredi desteği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda girişimcilik eğitimleri ve iş geliştirme danışmanlığı da veriyor. Bu sayede kadınlar, işlerini kurma ve geliştirme konusunda gerekli bilgi ve becerileri edinebiliyorlar.

Mikro kredi ise girişimci kadınlara düşük faiz oranlarıyla ve esnek geri ödeme koşullarıyla sunuluyor. Bu sayede kadınlar, işlerini kurmak için gerekli sermayeye kolayca ulaşabiliyorlar.