SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sivas’tan aday gösterdiği Mehmet Ceylan’ın seçim kapsamında yaptığı başarılı çalışmalarda seçmenlerin takdirini topluyor.

21. Dönemde Sivas Milletvekilliği yapan Mehmet Ceylan’ı seçmenlerin yakından tanıdığı da gözlerden kaçmıyor.

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimlerinde Sivas’ta istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için Sivas’tan aday adayı olan isimleri değerlendirmeye almayarak 21. Dönem Sivas Milletvekilliği görevi yapan Mehmet Ceylan’ı aday gösterdi.

Sivas’ı tanıyan ve Sivas’ın sorunlarına hakim özellikle seçmenlerden güven kazanmış bir aday ile yoluna devam etmek isteyen Meral Akşener’in Mehmet Ceylan’ı aday göstermesi teşkilatın bir kesiminden tepki görse de Ceylan’ın teşkilat içerisindeki karışıklığı çözdüğü gözlerden kaçmıyor.

Önceki dönemlerden seçmenlerin yakından tanıdığı Mehmet Ceylan, teşkilat üyeleri ve seçmenlerle sık sık bir araya gelerek seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Seçmenlerin dikkatini çekmeyi başaran Mehmet Ceylan’ın 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Sivas’ta en güçlü adaylar arasında olduğu ifade ediliyor.

Sivas’ı Büyükşehir Yapacağız

İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, gerçekleştirdiği basın toplantısında göreve geldiklerinde ilk yapacakları işin Sivas’ı büyükşehir yapmak olduğunu söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas’ı büyükşehir yapmak için herhangi bir proje üretmediğini dile getirerek; “Sivas’ı büyükşehir yapacağız. Şu an 636 bin nüfusumuz var. bu 636 bin nüfusu 750 binin üzerine çıkaracağız ve Sivas’ı büyükşehir yapacağız. Bugüne kadar 21 iktidarında Adalet ve Kalkınma Partisi neden böyle bir fikir ortaya atmadı? Neden böyle bir gayret içine girmedi? Çünkü Sivas küçük kalsın isteniyor.” açıklamasını yaptı.

Suya, Ekmeğe ve Ulaşıma Yüzde 50 İndirim

Sivas’a hizmet edeceğim diyerek konuşmasına devam eden Mehmet Ceylan; “Su, ekmek ve ulaşıma yüzde elli indirim yapacağız. Sivas benim büyük sevdam. Sivas için çalışacağız.” dedi.

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için belediye başkanı seçilirse ortaya koyacağı projeleri anlatan Mehmet Ceylan, seçmenlerin dikkatini çekerken Sivas İl Teşkilatı’ndan da büyük destek gördü.

İYİ Parti Sivas İl Teşkilatı’nda Mehmet Ceylan Dönemi

Daha önce siyasetin çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde görev alan Mehmet Ceylan’ın 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı olması, İYİ Parti Sivas İl Teşkilatı’nda da değişim rüzgarı estirdi.

14-28 Mayıs Türkiye Genel Seçimlerinin ardından basın ve seçmenlerle arasına büyük bir mesafe koyan İYİ Parti Sivas İl Teşkilatı, Mehmet Ceylan’ın aday gösterilmesiyle aradaki mesafeyi kaldırdı.

Öte yandan Mehmet Ceylan’ın İYİ Parti’den aday gösterilmesinin İYİ Parti’nin oy potansiyelini yükselteceği hatta belediye başkanlığında şansın artacağı yönündeki söylentileri de beraberinde getiriyor.