Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi’nde şehit olan 9 Türk Askeri için saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunması ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Aday tanıtım programında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan’a seslenerek bu uzun yolculuktan sen yüz akıyla çıkmış bir kişisin dedi.meral akşener-1

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde önce Mehmet Ceylanı, 2028 Türkiye Genel Seçimlerinde de bizi seçin diyen Genel Başkan Meral Akşener; “Mehmet Ceylan, çok genç yaşından itibaren Yiğidoların Sivas Kongresi'nden itibaren ortaya koyduğu iradenin peşinden gitmiş, onun karşısında pek çok bedel ödemiş bir arkadaşımızdır. Dolayısıyla Sivas'ı kazanacak ve Sivaslıların teveccühüyle kazanacak. Sivas'a göreceksiniz, şahit olacaksınız ki herhangi bir menfaat gütmeden gerçekten çok büyük hizmetlerin sahibi, vesilesi olacak. Sivas'ın bütün imkanlarını Sivaslılara kullanacağına yüzde 100 eminim. Mehmet Ceylan'ı belediye başkanı olarak seçtirebilirsek, iddia ediyorum ki Sivas kazanır. Sivas Kongresi'nin getirdiği o heyecanı elbette herkes yaşar. İYİ Partiye soruyorlar, manda ve himaye kabul eder misiniz, etmiyoruz kardeşim etmiyoruz. Sivas hem Osmanlı’nın mirasçısı hem de Cumhuriyetin kurucusudur. Biz, Sivas gibi Türkiye’nin de iyi yönetilmediğine karar verdik. Bu ucube sistemle Türkiye’de kimsenin sesini duyuramadığına karar verdik. Önce Sivas’ta Mehmet Ceylan’ı sonra 2028 Türkiye Genel Seçimlerinde bizi seçin.” açıklamasını yaptı.

27 ŞUBAT 2024 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 27 ŞUBAT 2024 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Sizden Ehliyet İstiyorum

2028 de bizi iktidar yapmanızı istiyorum diyerek konuşmasına devam eden Genel Başkan Meral Akşener; “Hem Muhsin Yazıcıoğlu’nun hem de Sinan Ateş’in katillerinin bulunmasını istiyorum. Sivas’tan beklentim oylar verildikten sonra olacaklar. Türkiye’yi kurallarına, kuruluş ayarlarına döndürmek üzere milletin birbirine düşürülmediği, komşunun komşuya kırdırılmadığı bir Türkiye için yola çıktık. Tüm bunları yapmak için ben sizden ehliyet istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ceylan Açı Doyuracak Çıplağı Giydirecek

Türkiye’de birçok çocuğun okula aç gittiğini ifade eden Akşener; “Biz çocuklara okulda yemek verilmesi için kendimizi parçaladık. Türkiye’nin buna imkanı varken bunu yapmadılar. Mehmet Ceylan Sivas Belediye Başkanı olduğunda hiçbir çocuk okula aç gitmeyecek, Mehmet Ceylan, açı doyuracak, çıplağı giydirecek. Sivas’ta ferasetin ve irfanın Mehmet Ceylan’a kazandıracağına inanıyorum. Sivas yıllar önce manda ve himayeyi kabul etmedi. Eğer Sivaslılar manda ve himayeyi kabul etseydi biz bugün bu salonda olamazdık.” açıklamasını yaptı.

Program sonunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan ve İlçe Belediye Başkan Adayları sahnede hep beraber ellerini havaya kaldırarak seçim çalışmalarına start verdi.

mehmet ceylan