Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Melikgazi ilçesinde çıkan arazi yangınında mahsur kalan bir kaplumbağayı kurtarmak için seferber oldu. Yangından kurtarılan kaplumbağa, itfaiye ekipleri tarafından su ile serinletildikten sonra doğaya bırakıldı.

Melikgazi ilçesinde Eskişehir Bağları mevkiinde çıkan arazi yangını, bölgedeki vatandaşlar tarafından itfaiye ekiplerine bildirildi. Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışmalara başlarken, alevler arasında mahsur kalan bir kaplumbağayı da fark etti.

Eskişehir'de Cip Akaryakıt İstasyonuna Daldı! Faciadan Kıl Payı Dönüldü! Eskişehir'de Cip Akaryakıt İstasyonuna Daldı! Faciadan Kıl Payı Dönüldü!

İtfaiye ekipleri, yangını söndürme çalışmalarının yanı sıra mahsur kalan kaplumbağayı da kurtarmak için harekete geçti. Kaplumbağa, itfaiye ekipleri tarafından yangından sağ salim kurtarıldı.

Yangından kurtarılan kaplumbağa, aşırı sıcaklık nedeniyle hafif bir şekilde etkilendi. İtfaiye ekipleri tarafından su ile serinletilen kaplumbağa, daha sonra doğal yaşam alanına bırakıldı.

Kaynak: iha