4 Mayıs 2024'ten itibaren Sivas'tan İstanbul'a kesintisiz, konforlu ve güvenli seyahat mümkün olacak!

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Hakan Aksu'nun müjdesiyle, İstanbul ve Sivas şehirleri arasında direkt yüksek hızlı tren seferleri başlıyor. Bu sayede, Sivaslılar İstanbul'a 483 yolcu kapasiteli ve 250 km/saat hızla seyreden modern trenlerle sadece 6 saat 40 dakikada ulaşabilecekler.

Yeni Yüksek Hızlı Tren Hattının Faydaları:

Zamandan tasarruf: İstanbul'a seyahat süresi significantly kısalarak, yolcular değerli zamanlarını daha iyi değerlendirebilecekler.

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu Ziyaret Edildi AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu Ziyaret Edildi

Konforlu seyahat: Klima, Wi-Fi, priz gibi modern imkanlarla donatılmış trenlerde yolcular konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşayacaklar.

Güvenli seyahat: Son teknoloji ile donatılmış trenler en yüksek güvenlik standartlarını sağlayarak, yolculara güvenli bir seyahat imkanı sunacaklar.

Ekonomik katkı: Yeni tren hattı, Sivas'ın turizm potansiyelini de artırarak bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.

Aksu 5656

Hakan Aksu'nun Açıklaması:

Hakan Aksu, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın özverili çalışmalarıyla bu dev projenin hayata geçirildiğini vurguladı. Aksu ayrıca, yeni tren hattının Sivaslılar için büyük bir kolaylık olacağını ve bölgeye önemli katkılar sağlayacağını belirtti.