Niğde’de ilkokul okuduğum dönemde İsmail diye bir arkadaşımız vardı. İsmail görme engelinin yanı sıra başka bir engele daha sahipti. Aslında çok akıllı bir çocuktu okuma yazmada sıkıntı yaşamıyor, gayet kendisini ifade edebiliyordu.

Bizler İsmail’i çok seviyorduk. Sınıfta arkadaş ortamında İsmail’e “Bize bir türkü söyle!” dediğimizde o meşhur şarkısını söylerdi: “çöplük saçlı çöplük saçlı” Sekiz yıllık okul hayatımızda İsmail’in türküsü değişmedi. İsmail’e tamam demezsek iki saat “çöplük saçlı” diyerek hiç susmazdı.

Şu anda neden bu hikâyeyi anlattım merak ediyorsunuzdur? Engelli haftaları ve günleri yaklaşıyor, hepimizin tekrarladığı cümleler, “Herkes bir engelli adayıdır”, “Engelli kardeşlerimize sahip çıkalım”, “Engelliler gününüz ve haftanız kutlu olsun”. Artık yeni bir şeyler söylemek lazım.

Engellileri ve kimsesizleri uzaktan sevmeyelim. Yerel seçimler Sivas’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Hilmi Bilgin başkanımıza yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Âdem Uzun başkanımıza da hayırlı olsun. Rahmetli Muhsin başkanımızın emanetine en güzeliyle sahip çıkacağına sonsuz inanıyoruz.

Ve Sivas’ta temennimiz engelliler adına farklı çalışmaların ortaya konacağı. Âdem başkanımız eğitimci, özel eğitimi ve engellileri tanıyan birisi. Hem akademik anlamda hem de sosyal yönüyle engelleri ortadan kaldıracaktır. Rabbim yolunu açık etsin.