Eskişehir İnönü Belediyesi'nin sporcuları, Çorum'da düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda büyük bir başarı yakalayarak 8 madalya ve 3 kupa kazandı.

Uzun Mesafe Yarışmasında 3 Madalya

Şampiyonanın ilk gününde yapılan uzun mesafe yarışmasında İnönü Belediyesi sporcuları damga vurdu. Kadınlar 21 kategorisinde Elif Gökçe Avcı Ataman birincilik kürsüsüne çıkarak altın madalya kazandı. Erkekler 21A kategorisinde ise Hüseyin Cem Ataman altın madalya kazanan bir diğer isim oldu. Yine erkekler 21 kategorisinde İlyas Avcı üçüncülük elde ederek bronz madalya kazandı. Kadınlar 35 kategorisinde Ayşe Akın Özdemir dördüncülük ve kadınlar 16B kategorisinde Esma Kurt ise dördüncülük elde ederek başarılarını sürdürdüler.

Orta Mesafe Yarışmasında 2 Madalya ve 1 Gümüş Madalya

Yarışmanın ikinci günü olan orta mesafe yarışmasında da İnönü Belediyesi sporcuları zirvede yer aldı. Kadınlar 21E kategorisinde Elif Gökçe Avcı Ataman bir kez daha şampiyonluk kürsüsüne çıkarak altın madalya kazandı. Erkekler 21A kategorisinde İlyas Avcı bu kez ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Kadınlar 35 kategorisinde ise Ayşe Akın Özdemir yine gümüş madalya kazanarak madalya koleksiyonuna bir yenisini ekledi.

Kısa Mesafe Yarışmasında 2 Madalya

Şampiyonanın son günü olan kısa mesafe yarışmasında da İnönü Belediyesi sporcuları başarılarını sürdürdüler. Kadınlar 21E kategorisinde Elif Gökçe Avcı Ataman altın madalya kazanırken, erkekler 21A kategorisinde Hüseyin Cem Ataman gümüş madalya kazandı.

Sivas'ta Gizemli Mezar: Kimin Mezarı Olduğu Bilinmiyor Sivas'ta Gizemli Mezar: Kimin Mezarı Olduğu Bilinmiyor

Toplamda 8 Madalya ve 3 Kupa

Tüm kategorilerde elde edilen bu birbirinden güzel derecelerle İnönü Belediyesi sporcuları toplamda 8 madalya ve 3 kupa kazanarak büyük bir başarı elde etmiş oldular.