Sivas kamuoyunun yakından tanıdığı TÜBİTAK ve AB Projelerinin yanı sıra dernek bünyesinde yürüttüğü projelerle de öne çıkan Dr. Adem Uzun, son olarak İlbeyli Yöresinin ağaçlandırılmasına yönelik de etkin rol aldı. Bölgenin yeşil bir dokuya kavuşturulması amacıyla Fidanlık ve Orman İşletme Müdürlükleri nezdinde ziyaretlerde bulunan ve bölgeye dikimler gerçekleştirilmesi için gayret gösteren Uzun, Elbeyli’nin geniş bir orman örtüsüne kavuşması için bölge halkı ile dikim yaptı. Ayrıca yörede yer alan 300 yıllık meşe ağacının anıt ağaç olarak tescili için yapılan girişimde öncülük etti.66658d60-7e9b-46e7-b3d3-e1680b7272f3

Deprem Bölgesi’nde Sivas Adına Yaşam Merkezi Kuruldu

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası da bölgeden elini çekmeyen Dr. Adem Uzun ekibiyle Gaziantep Nurdağı’na da 58 adet yaşam konteyneri ile birer adet sağlık ocağı ve mescidin yer aldığı İlbeyliler Yaşam Merkezi kurulması yönünde gayret göstererek, iş adamları ve hayırseverlerin desteği ile bu projeyi de hayata geçirmeyi başardı. Ayrıca Dr. Uzun ve ekibi deprem sonrası gıda, giyim, yakacak ve iş makinelerinin yer aldığı onlarca tırı ve kamyonu bölgeye sevk ederek gönüllerde taht kurdular.

Depremzede Öğrencilere Burs İmkânı Sağlandı

Sivas’ta eğitim gören 90 depremzede üniversite öğrencisine de dernek vasıtasıyla burs imkanı sağlayan Uzun ve ekibi Sivas’ta eğitim alan üniversite öğrencilerine Sivas'ın nasıl sahip çıktığını göstererek örnek bir tutum sergilediler.

Dengeyi Büyük Birlik Partisi’nin Adayı Bozacak Dengeyi Büyük Birlik Partisi’nin Adayı Bozacak

Pandemi de Etkin Görev Aldı

Zor zamanlarda ortaya koyduğu tavır ve girişimlerle Sivas kamuoyunun yakından tanıdığı Dr. Uzun, pandemi döneminde ücretsiz on binlerce siperlik maske temin ederek, sağlık, emniyet, jandarma gibi kurum çalışanlarına ücretsiz dağıtımını gerçekleştirirken, pandemi döneminde hastanelerde en fazla ihtiyaç olan ve o dönemde ithalatı yasaklanan çok sayıda laringoskopu 3D Yazıcıda baskısını yaparak Üniversite Hastanesi ile Numune Hastanesine temin edilmesini sağlamıştı.

Sivas’a İstihdam Odaklı Bir Fabrika Planlıyor

Çalışkanlığı ve üretkenliğiyle herkesin takdirini toplayan Dr. Adem Uzun’un özellikle birleştirici yönüyle sadece Sivas değil Sivas dışında yaşayan yüzbinlerce İlbeyli Türkmen’ini birleştirerek ortak hareket eder hale getirdiği biliniyor. Nitekim Dr. Adem Uzun’un İlbeyli Yöresi’nin potansiyelini üretime geçirmek için de Organize Sanayi Bölgesinde bir çok iş insanının bir araya getireceği bir fabrika planladığı ve bu kapsamda Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde temaslarda bulunarak genç iş insanları ile istişarelerde bulunduğu, yapılacak tesisisin ülkemizde önemli bir sektöre hizmet vereceği ve çok sayıda kişiye istihdam sağlayacağı da söyleniyor.