Bilinmeyen bir nedenle iki bina arasındaki boşlukta çıkan yangın, alevlerin binaların yalıtım malzemesini de tutuşturmasıyla birlikte korku dolu anlara yol açtı.

Yangın, Hamidiye Mahallesi 757 Sokak'ta bulunan iki bina arasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan odun ve çöp yangınıyla başladı. Alevler hızla büyürken binaların duvarlarındaki yalıtım malzemelerini de tutuşturdu. Yalıtımın tutuşmasıyla birlikte yangın binanın üst katlarına da sıçradı.

Kırşehir'de Güvenlik Güçleri Faili Meçhul Olaylarda %27 Düşüş Sağladı Kırşehir'de Güvenlik Güçleri Faili Meçhul Olaylarda %27 Düşüş Sağladı

Çevredekilerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine varan Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü.

Yangında şans eseri yaralanan kimse olmazken, binalarda maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, yangının nedenini araştırıyor.

Kaynak: iha