Sivas'ta 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Spor Tırmanışı Doğa Sporları ve Arama Kurtarma topluluğu (CÜSDAT) ile Sivas Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (SİVDAK) tarafından Kardeşler Ormanı'nda doğa yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, SCÜ akademisyenleri, Tıp Fakültesi öğrencileri ile çok sayıda doğasever katıldı.

B E L D3377

Yaklaşık 5 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde SCÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri hem doğanın tadını çıkardı hem de stres attılar. Yürüyüş sonrası konuşan Prof. Dr. Zekeriya Öztemur, 10 yılı aşkın süredir 14 Mart Tıp Bayramı'nda doğa yürüyüşü düzenlediklerini ve bu yıl da Belediye Başkanı Bilgin'in destekleriyle etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Öztemur, "Bu vesile ile tüm tıbbiyelilerin Tıp Bayramı'nı kutluyor, yürüyüşe katılan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

B E L D2521

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Tıp Bayramı'nı kutlayarak, "Sizlerin sayesinde bizler de sıhhatli bir güne başladık. Bu vesile ile tüm tıbbiyelilerin Tıp Bayramı'nı tebrik ediyorum. İnsana hizmet eden bir meslek grubu olarak bizler de öğrencilik dönemlerinde öğrencilerimize manevi anlamda destek olmak adına bu organizasyonlara katılarak sizlerle birlikteyiz." diye konuştu. Bilgin, Sivas'ın her geçen gün daha da güzelleştiğini ve doğayla iç içe bir şehir haline geldiğini belirterek, "Doğa yürüyüşleri hem sağlık açısından hem de stres atmak için çok faydalı. Bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Emeklilere Sevindirici Haber: Rekor Promosyon Ödemesi! Emeklilere Sevindirici Haber: Rekor Promosyon Ödemesi!

B E L D3030

Yürüyüşe katılan SCÜ Tıp Fakültesi öğrencileri de doğada vakit geçirmekten ve stres atmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler. Öğrenciler, Tıp Bayramı'nı kutlayarak, "Bu güzel organizasyonu düzenleyen CÜSDAT ve SİVDAK'a teşekkür ederiz." dediler.

Doğa yürüyüşü, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

B E L D2841