Sivas Belediye Başkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, dün partisinin il binası önünde düzenlenen etkinlikle seçim çalışmalarına başladı.

          AK Parti Milletvekilleri, AK Parti teşkilatlarının ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen program, Bilgin’in seçime etkili bir giriş yaptığını gösteriyor.

          Hilmi Bilgin’in vatandaşlara seslendiği ve yoğun katılımla gerçekleştirilen bu program, rakip adaylara karşı bir gövde gösterisi niteliği taşıyor. Şiddetli yağmura rağmen 2019 yılından bu yana Sivas’a birçok hizmet kazandıran Hilmi Bilgin’i dinlemeye gelen kalabalığın coşkusu ve sevgisi görülmeye değerdi.

         Seçim süreci boyunca kararlı adımlar atan Hilmi Bilgin’in bundan sonraki süreçte de aynı kararlılığı sergilemesini bekliyorum.

         AK Parti ve Hilmi Bilgin’in yaptığı bu program, Sivas’ın seçim arenasına hız kattı. Buna karşılık diğer partilerin ve adayların seçim çalışmalarını nasıl devam ettireceği merak konusu. Hilmi Bilgin’in gövde gösterisi yapması ile kamuoyunda diğer adayların nasıl bir strateji izleyeceği ve yapacakları programların ne denli ses getireceği de konuşulan konular arasında yerini koruyacak gibi gözüküyor.

         Önümüzdeki günlerde Bilgin’in çalışmalarını daha da hızlandıracağını düşünüyorum. Adayların yapacağı hamlelerin Sivas’ın siyaset arenasını daha da ısıtacağına inanıyorum.