Sivas İl Jandarma Komutanlığı'ndan 15 Nisan Operasyon Sonuçları! Sivas İl Jandarma Komutanlığı'ndan 15 Nisan Operasyon Sonuçları!

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, 28 Şubat 1997 tarihinde post modern darbesi olarak tarihe geçen 28 Şubat süreci ile ilgili “Her türlü darbeye karşısında kesintisiz demokrasi diyoruz.” dedi.
Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, 28 Şubat süreci ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunlara yer verdi: "Adalet ve özgürlük temeline oturan ve toplumun farklı düşünce katmanlarının fikir ve haklarının korunmasını amaç edinen demokrasi rejimi; farklı görüşte olan, inanan ve yaşayanlara tek tip bir inanç ve hayat tarzı dayatmak yerine, din ve vicdan hürriyeti başta olmak üzere, insan haklarını koruyarak kendi inançlarını yaşayabilecekleri, eşitlik içeren bir toplum vaat eder.

Bundan 27 yıl önce, tarihimize 28 Şubat post-modern darbesi olarak geçen bir süreç ile kendilerini devletin sahibi zanneden birtakım güçler, ülkemizde seçimle gelmiş iktidarı baskıyla göndermek ve demokratik rejimimizi perde gerisinden tahakküm altına almak istemişlerdir.  Bu süreç, vesayetçi demokrasiden rahatsız gibi görünüp gerçekte güce tapan ve varlığını kripto bir şekilde sürdürme yolunu seçen gizli vesayetçi grupların da türemesine yol açmıştır. Bu gelişmeler neticesinde özgür iradelerini kaybederek fikirlerini güce tevil edenler nedeniyle devletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişimine maruz kalmıştır.

Bize göre, kaynağı neresi ve hangi güç olursa olsun millet iradesine karşı girişilen her türlü saldırı, açık bir darbedir. Toplumsal sorunların demokratik yollarla çözülmesi; her türlü istismarın önlenmesi, farklılıklarımızın bir kavga nedeni değil zenginlik olarak algılanıp tahammül kavramının geliştirilmesi, bir arada yaşama isteğinin ve millet olma bilincinin doruğa çıkarılmasının anahtarıdır. Sivil toplum kuruluşları olarak en önemli görevlerimizin başında kültürel ve fikrî zenginliğimizi sağlamaya ve temsil ettiğimiz kitlelerin demokrasi kavramını güçlendirmeye vesile olacak adımları atmak gelmektedir.

Milletimizin taleplerine, yaşam ve inanç biçimine vurulmak istenen her türlü pranga, milli irade karşısında yok olmaya mahkûmdur. Biz o zaman ne dediysek bugün de aynı noktadayız. Türkiye Kamu-Sen olarak bundan 27 yıl önce 28 Şubat sürecinde nasıl meydanlara inip “Kesintisiz Demokrasi istiyoruz” diye haykırdıysak, 15 Temmuz alçak darbe girişiminde Devletimizin ve milletimizin yanında olduysak bundan sonra yerimiz ve yönümüz Devlet ve millet olacaktır.”