İstanbul HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası'nda heyecan doruk noktasına çıktı. Dörtlü Final'de rakiplerini eleyen Armada Praxis Yalıkavak ve Konyaaltı Belediyesi, 5 Mayıs Pazar günü saat 18.30'da TRT Spor Yıldız kanalından canlı yayınlanacak final maçında karşı karşıya gelecek.

Armada Praxis Yalıkavak Finale İlk Adımını Attı

Dörtlü Final'in ilk yarı final maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni 35-24 mağlup eden Armada Praxis Yalıkavak, finale yükselen ilk takım oldu. Ankara THF Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda oynanan maçın ilk yarısını da 15-14 önde kapatan Yalıkavak, rakibine karşı üstünlük kurdu. Maçın en skorer ismi 10 golle İzmir BBSK'dan Elif Sıla Aydın oldu.

Konyaaltı Belediyesi Kastamonu'yu Geride Bıraktı

HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası'nda oynanan diğer yarı final maçında ise Konyaaltı Belediyesi, Kastamonu Belediyesi'ni 33-30'luk skorla mağlup ederek finale yükseldi. Karşılaşmanın ilk yarısını da 14-13 önde kapatan Konyaaltı Belediyesi, ikinci yarıda da rakibine üstünlük kurmayı başardı. Maçın en skorer ismi 10 golle Konyaaltı Belediyesi'nden Diğdem Hoşgör oldu.

Final Maçı Heyecanla Bekleniyor

Sivas’ta Güzel Organizasyonlar Başlıyor Sivas’ta Güzel Organizasyonlar Başlıyor

5 Mayıs Pazar günü saat 18.30'da TRT Spor Yıldız kanalından canlı yayınlanacak final maçında Armada Praxis Yalıkavak ile Konyaaltı Belediyesi arasında kıyasıya bir mücadele olması bekleniyor. İki takım da kupayı kazanmak için ellerinden geleni yapacak. İstanbul(igfa)