Sivas Barosu Sokak Hayvanları İçin Seferber Oldu! Sivas Barosu Sokak Hayvanları İçin Seferber Oldu!

Sivas'ta yaşayan vatandaşlar, çeşitli hastalıklar sebebiyle hastanelerden randevu almak istediklerini fakat randevu alırken sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden (MHRS) randevu alamadıklarını ya da çok ileri tarihe randevu verildiğini dile getiren vatandaşlar, bu sorunun bir an önce çözülmesi talebinde bulundu.

Randevu sorununu gündeme getiren vatandaşlar, bu sorunun çözüme kavuşması yerine her geçen gün daha büyük bir problem haline geldiğini belirtti.yetersizlik

Uzun zamandır randevu problemi yaşadığını dile getiren Aydın Kaya, "Sesimizi duyurmak için kaç yere şikayette bulunduk. Sağlık geri plana atılacak bir konu değil ki. Günlerce, haftalarca ertelenecek, sıra gelecek diye beklenecek bir konu hiç değil. Biz ölünce mi gelecek sıramız. Mağduriyetimiz neden göz ardı ediliyor" dedi.

Tek sıkıntının randevu sistemi olmadığını belirten Kaya, doktor yetersizliğine de dikkat çekti.  MHRS'yi hedef alan pek çok şikayette, branş ya da şehir fark etmeksizin, ülke çapında benzer sorunların yaşandığı görülüyor.

Bu durumun, hastanelerde hastalarla doktorları karşı karşıya getirdiği değerlendirmelerine de yol açıyor.