150 Kişi İstihdam İçin Kura Çekimi Yapıldı 150 Kişi İstihdam İçin Kura Çekimi Yapıldı

Kamu çalışanları, 3600 ek gösterge ve toplu sözleşme ikramiyesinin iptal edilmesine tepki olarak büyük bir yürüyüşe hazırlanıyor. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan'ın açıklamasına göre, sendika üyeleri, taleplerinin karşılanması için Bolu'dan Ankara'ya 3 milyon 600 bin adım atacak.

Yazgan, 4 maddelik eylem planının ilk üç aşamasında istenen sonuçları alamamalarının ardından bu karar alındığını belirtti. Sendika başkanı, "3600 ek gösterge, kamu çalışanları için hem emeklilik hem de maaşlarda önemli bir fark yaratıyor. Bu düzenlemenin bir an önce yapılması gerekiyor" dedi.

Toplu sözleşme ikramiyesinin iptal edilmesinin de kamu çalışanlarını olumsuz etkilediğini vurgulayan Yazgan, "Bu durum, sendikalılığı özendirme açısından önemli bir adımın geri alınması anlamına geliyor" diye konuştu.

24 Temmuz'da başlayacak yürüyüşle ilgili olarak Yazgan, "Bolu'dan Ankara'ya atacağımız her adım, haklı mücadelemizin bir parçası olacak. 3600 ek gösterge ve diğer taleplerimizin karşılanması için sesimizi duyurmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha