Eskişehir'de güneş gözlüğü satışlarında yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış yaşanıyor. Güneşli havaların etkisiyle birlikte vatandaşların göz sağlıklarını koruma ihtiyacı artarken, polarize camlı güneş gözlüklerine olan talep de yoğunlaşıyor.

Optikçi Nurhan Oral, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, güneş ışınlarının göz sağlığı için zararlı olabilecek UV ışınları içerdiğini ve bu nedenle kaliteli güneş gözlüklerinin önemini vurguladı. Özellikle polarize ve ultraviyole korumalı gözlüklerin kalitesini belirlediğini ifade eden Oral, "Kış aylarında satışlarımız düşükken, yazın talep artışı yaşıyoruz. Ancak geçen yıla kıyasla bu yıl daha az bir artış gözlemledik. Ekonomik sebeplerden dolayı herkes güneş gözlüğü almak istemeyebiliyor" dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları LGS'de Yine Başarılı! Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları LGS'de Yine Başarılı!

Güneş gözlükleri seçerken cam kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini belirten Oral, fiyatların 650 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar çıkabildiğini söyledi. Bu yıl metal ve kalın kap

Kaynak: iha