SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER

Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı Sivas Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri, ‘Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!’ filmini izlemek için bir etkinlik düzenledi.

Batman’ın Kozluk ilçesinde 2017 yılında PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit düşen 23 Yaşındaki Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın hayat hikayesini gözler önüne seren ve çocukluğundan öğretmenliğe giden yolculuğu, meslek aşkı, öğrencileriyle olan ilişkisi ile şehadetinin anlatıldığı filmi izleyenler göz yaşlarına hakim olamadı.gençlik merkezi

Sivas Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından yoğun ilgi gören filme 200 kişilik bir katılım sağlandı.

Hem sosyal hem de kültürel açıdan önemli noktalara değinen film hakkında yorum yapan Asya Ağca, “Bu film gerçekten herkesin izlemesi gereken çok anlamlı bir film. Bugün bu filmi izlemek için bir araya geldik. Son günlerde aldığımız acı şehit haberlerinden sonra bu film beni biraz daha duygulandırdı.” dedi.

Uzun zamandır Sivas Gençlik Merkezi gönülleri arasında yer alan Arda Furkan Kaya, “Gençlik Merkezi sayesinde düzenlenen birçok etkinliğe katıldım. Bu etkinlikte onlardan biri oldu. Herkesin izlemesi gereken bir film.” şeklinde konuştu.

Sivas Gençlik Merkezi liderleri ise faaliyetlerinin devam edeceğini ve önümüzdeki günlerde başka etkinliklerde bir araya geleceklerini dile getirdiler.