Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda illerde görev yapan müdürlere yönelik rotasyon ve yeni müdür atama çalışmaları devam ediyor. Sivas’ta yaklaşık 6 yıldır başarılı çalışmalara imza atan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapan Harun Tan’ın, asaleten görev yapan müdürler rotasyonuna dahil olacağı öğrenildi.

Birçok ilde vekaleten görev yapan il müdürlerinin bazılarına asaleten müdürlüklerin verileceği, bazılarınınsa başka görevlerde değerlendirileceği iddia ediliyor.

Sivas’ta şu anda görevi başında bulunan ve kurum adına çalışmalarını sürdüren Harun Tan’ın rotasyona uğrayacak müdürler arasında yer alması Sivaslıları üzüyor.

Harun Tan Kimdir?

1965 Sivas doğumlu olan Harun TAN ilk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta, yükseköğrenimini Selçuk Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde 1993 yılında tamamladı.

Askerlik hizmetini Kilis Öncüpınar Hudut karakolunda Yedek Subay olarak ifa etti. İş hayatına Turizm sektöründe başlayıp 1993-1994 yılları arasında Turizm rehberliği görevini yürüttü.

1996-2014 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında 18 yıl Sınıf öğretmenliği yaptı.

Başkanlar Koltuklarından Vazgeçmedi Başkanlar Koltuklarından Vazgeçmedi

2014-2015 yılları arasında Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büroda Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı görevini ifa etti bu süre zarfında bir seneyi aşkın bir süre Destek Hizmetleri bölümü, iki seneye yakın bir süre ise Genel Koordinatörlük Özel Büro ve Özel Öğretim bölümü işlerini yürüttü, koordinatörlük süresi boyunca bütün bölümlerle ilgilendi.