Havadan Cayrokopter, Karadan Jandarma: Trafik Kazalarına Karşı Ortak Operasyon Havadan Cayrokopter, Karadan Jandarma: Trafik Kazalarına Karşı Ortak Operasyon

Çankırı'da son 4 gündür etkili olan şiddetli sağanak ve kar yağışı, ulaşım güzergahlarında tehlikeli koşullara neden oldu. İstanbul'u Karadeniz'e bağlayan önemli bir ulaşım yolu olan D100 karayolunun Çankırı kesiminde meydana gelen gizli buzlanma sebepli iki ayrı trafik kazası, 4 kişinin yaralanmasına yol açtı.
Sağanak yağışın yol açtığı buzlanma nedeniyle meydana gelen kazalarda, yaralanan 3 kişiye olay yerinde ilk müdahale yapıldı. Ancak, Meryem D. isimli bir kişi Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kazaların hemen ardından ulaşımın aksadığı D100 karayolunda, trafik akışı bir süre tek şeritten sağlanabildi. Araçların kaldırılmasının ardından ise trafik akışı normale döndü.
Yetkililer, kazalarla ilgili detaylı inceleme başlatarak, benzer durumların önüne geçmek için alınabilecek tedbirleri değerlendireceklerini belirttiler. Karayolları ekipleri, yol güzergahında gerekli önlemleri almak ve sürücüleri bilgilendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.