Kooperatif Mağdurlarının Sorunlarına Çözüm Kooperatif Mağdurlarının Sorunlarına Çözüm

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yozgat Gençlik Merkezi’nde düzenlenen resim kursuna katılan gençler, Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nı resmetti. Çevre bilincinin artırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte gençler, doğanın eşsiz güzelliklerini tuval üzerine aktardı.

Yozgat Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz’ın öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte, resim öğretmenleriyle birlikte parkı ziyaret eden gençler, akrilik boya, pastel boya ve kara kalem gibi tekniklerle sanat eserleri ortaya koydu. Yozgat Gençlik Merkezi Resim Öğretmeni Şule Tunçyürekli, gençlerle birlikte doğa çalışması yapmanın önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin gençlerin kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağladığını belirtti.

Yozgat Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz ise gençleri bağımlılıkla mücadele eden ve farklı alışkanlıklara yönlendirmeyen etkinliklerle buluşturduklarını ifade ederek, gençlik merkezlerinde düzenlenen kurslar ve etkinliklerle gençlerin serbest zamanlarını etkin ve verimli kullanmalarını amaçladıklarını söyledi. Sapmaz ayrıca, gençleri sanat ve doğa ile buluşturarak sosyal medyadan uzaklaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: iha