Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas, Ramazan ayının bereketini ve dayanışma ruhunu yaşatmak için anlamlı bir projeye imza attı. Yönetim kurulu üyeleriyle beraber şehirdeki bakkalları ziyaret eden dernek üyeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin veresiye defterlerini satın alarak borçlarını kapattı. Bu yardımseverlik hareketi, Sivas'ta büyük bir takdirle karşılandı.

 Whatsapp Image 2024 04 08 At 15.15.42


Zimem Defteri Nedir? 
Zimem defteri, Osmanlı döneminden beri süregelen bir yardımlaşma geleneğidir. Ramazan ayında esnaflar, ihtiyaç sahibi ailelerin veresiye defterlerini satın alarak borçlarını kapatırdı. Bu sayede hem ihtiyaç sahipleri rahatlardı hem de esnaflar maddi kayıptan korunurdu.
MÜSİAD Sivas'ın Yardımlaşma Hamlesi
Genç MÜSİAD Sivas, bu anlamlı geleneği yaşatmak için harekete geçti. Dernek üyeleri, Sivas'ın farklı mahallelerinde bulunan bakkalları ziyaret ederek ihtiyaç sahibi ailelerin veresiye defterlerini satın aldı. Bu sayede birçok aile maddi yükten kurtulmuş oldu.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 15.15.42 (1)

Develili Kuaför Faruk Kafkas, Uluslararası Yarışmada Jüri Üyeliği Görevi Üstlendi Develili Kuaför Faruk Kafkas, Uluslararası Yarışmada Jüri Üyeliği Görevi Üstlendi


Kamuoyundan Takdir Topladı
MÜSİAD Sivas ve Genç MÜSİAD Sivas'ın yardımlaşma hamlesi, kamuoyu tarafından büyük bir takdirle karşılandı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda derneğin bu davranışı "muhteşem bir dayanışma örneği" olarak nitelendirildi.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 15.15.43


Genç MÜSİAD Sivas'tan Mesaj
Genç MÜSİAD Sivas yönetim kurulu üyelerinin yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının bereketini ve dayanışma ruhunu yaşatmak için bu projeyi hayata geçirdik. Yardımlaşma ve paylaşmanın önemini her zaman vurgulamaktayız. Bu anlamlı geleneği yaşatarak hem ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak hem de esnaflarımıza katkıda bulunmak istedik." dedi.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 15.15.43 (1)Whatsapp Image 2024 04 08 At 15.15.43 (2)