Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Huğlu Motor Sporları Kulübü (HUMOS) tarafından bu yıl 22'ncisi düzenlenen Geleneksel Köprülü Kanyon Motosiklet Gezisi, heyecan ve coşku dolu anlara sahne oldu.

Gurbetçilerin Gelişi İşlerimize Canlılık Getirecek Gurbetçilerin Gelişi İşlerimize Canlılık Getirecek

Yaklaşık 184 kilometrelik parkurdan oluşan geziye, Huğlu Mahallesi'nde düzenlenen törenle start verildi. Farklı yaş gruplarından 63 motosiklet tutkunu, tarihi antik dağ yolundan geçerek Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı'na doğru yola çıktı.

Güzergah boyunca tarihi mekanlarda ve yerleşim yerlerinde mola veren motosiklet tutkunları, Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda rafting heyecanı yaşadı. Dünyaca ünlü rafting yapılan ırmakların başında gelen Köprüçay'da unutulmaz bir deneyim yaşayan motosiklet severler, bölgedeki tarihi mekanları da ziyaret etme fırsatı buldu.

Gezi esnasında arıza yapan ya da patlayan lastiklere özel bir ekip tarafından müdahale edildi. Bu sayede motosiklet tutkunları, herhangi bir aksaklık yaşamadan parkuru tamamlayabildi.

Gece saatlerinde Huğlu'ya dönüş yolculuğu tamamlanan motosiklet tutkunları, meşaleler eşliğinde coşkulu bir şekilde karşılandı. Meydanda toplanan mahalle sakinleriyle birlikte havai fişek gösterilerini izleyen motosiklet tutkunları, bu unutulmaz geziyi ölümsüzleştirdiler.

Kaynak: iha