Aksaray'da gece yarısı abartılı egzozla sokaklarda rahatsızlık veren sürücü, polisin ısrarlı takibi sonucu yakalandı. Trafikten men edilen sürücüye 10 bin 200 TL para cezası kesildi.

Olay Fatih Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, mahalle sakinlerinin huzurunu kaçıran sürücü, her gece saat 03.00 sıralarında aynı sokaklarda egzoz patlatarak vatandaşları tedirgin ediyordu. Her gün gürültüye maruz kalan vatandaşlar, camlardan ve balkonlardan çektikleri görüntüleri emniyete ihbarda bulundu.

Vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, hem ihbar görüntülerini hem de güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Bu sayede araç plakası ve sürücüyü tespit eden ekipler, Onur Ş. (23) idaresindeki 34 plakalı aracı takibe aldı. Sürücü, bir süre sonra yine egzoz patlatırken sivil trafik ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Eldeki delil görüntüler ve suçüstü yapılan işlem sonucu sürücüye:

  • Abartılı egzoz kullanmaktan,

  • APP plaka takmaktan,

  • Halkın huzurunu bozmaktan

Toplam 10 bin 200 TL para cezası kesildi. Araç trafikten men edilirken, takılı olan abartılı egzoz sistemi de söktürüldü.

Kaynak: iha