Niğde Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek Türkiye'nin en kapsamlı dinlenme ve oyun alanlarından biri haline getirilen Gebere Barajı Mesire Alanı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

Rekor Sayıda Ziyaretçi

Tatil boyunca on binlerce vatandaşın doğayla iç içe olmanın keyfini yaşadığı Gebere Barajı Mesire Alanı'na giriş yapan araç sayısı 5 bin 426 oldu. Bu rakam, mesire alanının açılışından bu yana en yüksek giriş sayısı olarak kayıtlara geçti.

Piknikçilerin ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi olan Gebere Barajı Mesire Alanı, Kurban Bayramı tatilinde de her yaştan ziyaretçiyi ağırladı. Çatılı piknik masaları ve barbeküleri ile geniş bir alanda piknik yapma imkanı sunan mesire alanında çocuklar da modern oyun grupları, dev salıncak ve survivor oyun alanlarında keyifli vakit geçirme şansı yakaladı. Macera arayanlar ise zipline, paintball ve ATV turları ile unutulmaz bir deneyim yaşadı.

9 günlük tatil boyunca rekor sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Gebere Barajı Mesire Alanı'na ilk kez gelen vatandaşlar, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir'e bu güzel tesisi kente kazandırdığı için teşekkürlerini iletti.

Anadolu İsminin Kökeni: Efsaneler ve Gerçekler Anadolu İsminin Kökeni: Efsaneler ve Gerçekler

Başkan Özdemir'den Teşekkür ve Değerlendirme

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, mesire alanına olan ilginin her geçen gün arttığını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vatandaşların aileleriyle birlikte güvenli bir şekilde piknik yapabildiği ve macera parkurunda adrenalin dolu anlar yaşadığı mesire alanının Niğde'ye kazandırılmış bir değer olduğunu vurgulayan Başkan Özdemir, "Vatandaşlarımızın ilgisi her geçen gün artıyor. Özellikle tatillerde ve hafta sonları çok sayıda vatandaşımız aileleri ile birlikte buraya gelip doğayla iç içe olmanın keyfini yaşıyor. Böylesine güzel bir eseri Niğde'mize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Kaynak: iha