Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, spor alanında elde edilen başarılarıyla gurur duyduğu Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü'nü tebrik etti. TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden takım, son hafta karşılaştığı Hacettepe 1945'i deplasmanda 1-0 mağlup ederek ligi 6. sırada tamamladı ve play-off oynamaya hak kazandı.

Sivaslı Üngör Avrupa 3’üncüsü Oldu Sivaslı Üngör Avrupa 3’üncüsü Oldu

Rektör Erdal, yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi'nin sadece eğitim ve araştırma alanında değil, spor alanında da ülkeye önemli katkılar sağladığını belirtti. Modern tesislerde öğrencilere, akademik ve idari personele çeşitli spor branşlarında düzenli spor yapma imkanı sunulduğunu ifade etti. Üniversitenin, 16.000'den fazla sporcuyu yetiştirerek ülkeye 800'den fazla millî sporcu kazandırdığını dile getiren Erdal, Anadolu Üniversitesi'nin aktif spor kültürü oluşturabilmiş önemli bir üniversite olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz yıl 3. Lig'e çıkan futbol takımının bu sezon play-offlara kalma başarısını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını belirten Erdal, taraftarlar, sporcular, teknik ekip, kulüp yönetimi ve emeği geçen herkesi kutladı. Ayrıca önümüzdeki müsabakalarda takıma başarılar dileyerek desteklerini iletti. (iha)