Uyuşturucu Kayseri'ye Giremedi Uyuşturucu Kayseri'ye Giremedi

Sivas-Ankara karayolu Toptancılar kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazası, sürücünün fren yerine gaz pedalına basması sonucu meydana geldi. M.P. yönetimindeki 58 ADC 764 plakalı Citroen marka otomobil, seyir halindeyken karşılaştığı trafik yoğunluğunu atlatmak amacıyla hızını düşürdü ve yan yola geçmeye çalıştı. Ancak, iddiaya göre, sürücü yanlışlıkla fren yerine gaza basınca direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Otomobil, ana yoldan çıkarak yol kenarındaki yeşil alandan geçip park halindeki iki araca ve bir aydınlatma direğine çarparak ancak durabildi. Kazada aracın sürücüsü yaralanırken, olay yerine hemen sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Direğin devrilme riskine karşı, kaza yapan araçlar olay yerinden çekildi.

Kaza, çevredekilerin dikkatini çekerken, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldı. Polis ekipleri, güvenlik kameraları kayıtlarını inceleyerek olayın şüpheli bir durum içerip içermediğini değerlendirecek. Sürücünün yanlışlıkla gaza basması ve ardından gelişen kazanın, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle mi yoksa teknik bir arıza sonucu mu meydana geldiği belirlenmeye çalışılacak. Kazanın etkisiyle zarar gören araçlar ve altyapıya dair hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.