Ankara'da freni arızalanan bir belediye kamyonu, Şemdinli Caddesi'nde bir apartmanın bahçesine devrildi. Kazada kamyon sürücüsü yaralandı, can kaybı yaşanmadı.

Kaza Nasıl Oluştu?

M.E. isimli sürücü, yapı malzemesi yüklü 06 BE 089 plakalı belediye kamyonunu kullanırken frenlerin arızalandığını fark etti. Hızını kontrol altına almak için yan yoldaki rampaya girdi ve kamyonu yol kenarındaki apartmanın bahçesine devirdi.

Kazada Yaralanan Var mı?

Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazada sürücüden başka kimse yaralanmadı.

Yaşanan Tehlikeli An

Kazanın yaşandığı sırada apartmanın bahçesinde kimsenin bulunmaması, olası bir facianın önüne geçti.

Tuz Yüklü Tır Korgun-Kurşunlu Karayolunda Alev Topuna Dönüştü! Tuz Yüklü Tır Korgun-Kurşunlu Karayolunda Alev Topuna Dönüştü!

Yetkililerden Açıklama

İdari İşler Şefi Özcan Dağdeviren, kaza ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • "Sürücümüzün aracı yüklü haldeyken kaza yapmış. Aracın frenleri arızalanmış. Yan taraftaki yolu kaçış rampası olarak kullanmış. Boş alanı görünce de kamyonu buraya deviriyor. Araçta yapı malzemeleri vardı. Şoförümüzün durumu iyi, kendisi hastanede. Herhangi bir ölüm ya da yaralanma durumu yok."