Toplantıya Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Genç Toy, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

Sivaslı Mali Müşavir Erdal Gürgür, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Gerçekleştirdi Sivaslı Mali Müşavir Erdal Gürgür, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Gerçekleştirdi

Program saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.8a20dac9-82bf-4bd1-aaff-3a59c932d646

Toplantının açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; “Bizler 600 yıl boyunca 4 kıtada at koşturan ve gittiği her yerde adaleti tesis eden, gittiği her yeri geliştirmek, kalkındırmak adına gayret sarf Eden bir ecdadın torunları olarak aslında bugün düşünmemiz gereken bir noktadayız. Bundan 100 yıl önce devletimizi kurduğumuzda aslında o gün bizi 4 kıtadan uzaklaştıranlar 1071’de ‘size öyle bir vatanda aldım ki ebediyen Türk-İslam yurdu olacak’ denilerek anılan Sultan Alparslan’ın fethettiği bu topraklarla bizi uzaklaştırmak için başlatmışlardı. Ama o gün milletimiz küllerinden doğarak, yokluk içerisinde bir kurtuluş mücadelesi vererek cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ilimizde de yeni bir devlet kurarak, inşallah ebediyete kadar vakıf kalacak ve 100’üncü yılını kutladığımız bir devletin mensupları olarak Türkiye Yüzyılı’nı ve bu heyecan ile hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Heyecan derken gençleri kastettiklerini belirten Başkan Bilgin; “Bugün Allah’a şükürler olsun, devletimiz, Milli Eğitim Bakanlığımız, devletimizin tüm kademeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile birlikte güçlü bir gençlik, milli ve manevi duyarlılığa haiz olan bir gençlik, vatan-millet dendiği zaman 15 Temmuz’da olduğu gibi canını hiçe sayan bir gençlik yetiştirmek adına herkes elinden gelenin daha fazlasını yapmaya gayret ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz, üniversitemiz ile birlikte gençlerimize hizmet edeceğiz. Aslında işin özünde gençlik var.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in konuşmasının ardından protokol konuşmalarıyla devam eden programda, Selimiye Heyecan Merkezi, Recep Ayan Heyecan Merkezi, Vefa Heyecan Merkezi, Cumhuriyet Üniversitesi Kampüs Heyecan Merkezi, Yenişehir Heyecan Merkezi, Fidan Yazıcıoğlu Heyecan Merkezi ve Muammer Bey Heyecan Merkezi’nin açılış törenleri il protokolünün kurdele kesmesiyle gerçekleştirildi.

Program, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin en üst katıda bulunan Heyecan Merkezi’nin gezilmesiyle son buldu.f70932e6-d9c9-4a82-b8de-b676ceb54130