İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 29 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen "KISKAÇ-20" operasyonları kapsamında 108 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yerlikaya, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, operasyonların Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı'nın koordinasyonu ile İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele (TEM) ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Yerlikaya, Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta gerçekleştirilen operasyonlarda, örgütün "Emniyet Mahrem Yapılanması", "Askeri Mahrem Yapılanması" ve "Güncel Yapılanması" olarak adlandırılan gruplar içerisinde faaliyet gösteren kişilerin yakalandığını bildirdi.

Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı Karaman'da Motosiklet Kazası: 75 Yaşındaki Sürücü Yaralandı

Bakan Yerlikaya, FETÖ mensuplarının, örgütün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandığını ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurduklarını ifade etti. Operasyonlar sırasında çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyalin ele geçirildiğini kaydeden Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: iha