Filistin'e Dayanışma Etkinliği: "Sanatın Evrensel Dili Susturulan Çocuklar İçin Konuşuyor" Filistin'e Dayanışma Etkinliği: "Sanatın Evrensel Dili Susturulan Çocuklar İçin Konuşuyor"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. Erbakan, kazayla ilgili ihmal iddialarının sonuna kadar araştırılması ve varsa sorumluların ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Erbakan, TBMM'de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • "Erzincan İliç'te meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz."
  • "Bu acı kazayla ilgili ihmal iddiaları sonuna kadar araştırılmalı ve varsa sorumlular ortaya çıkarılmalıdır."
  • "Millet olarak bu tür acıları tekrar yaşamamak için gerekli önlemlerin alınması ve madenlerde çalışan işçilerin güvenliğinin sağlanması şarttır."

Erbakan ayrıca, maden kazalarının önlenmesi için Yeniden Refah Partisi olarak sundukları kanun tekliflerini hatırlattı. Bu tekliflerin hayata geçirilmesinin madenlerde çalışan işçilerin güvenliğinin sağlanması için önemli olduğunu vurguladı.