Açıklamasında şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet duygularını dile getiren Deveci, ”Bağımsızlığımız ve hürriyetimiz için tereddüt dahi etmeden canını veren şehitlerimiz ve gazilerimiz, milletimizin her daim hafızasında ve yüreğindeki yerini korumaktadır.” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı

Deveci, ”Bağımsızlık, milletimiz için her zaman her şeyin üzerindedir. Kurtuluş mücadelemizden bugüne bağımsızlığı, hürriyeti, vatan toprağı ve bayrağı için şehit olmayı göze alan bir millet olarak şehitlerimize olan saygımız da sonsuzdur.” ifadelerini kullanarak şehitlik makamının ne kadar yüce olduğunu vurguladı.

Deveci̇ 7

Deveci açıklamasının devamında şunları söyledi:

Bugün aynı ülkede, aynı coğrafyada hürce yaşayabilmemiz; yine şehit ve gazilerimizin fedakârca verdikleri mücadele sonucundadır.
Bu topraklar dün Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Mücadelesi ile memleketin dört bir tarafındaki isimsiz kahramanlara ev sahipliği yaparken; bugün de terör örgütü ve onun destekçilerine yurt içinde ve yurt dışında düşmana karşı, memleketini savunurken şehit olan vatan evlatlarına borçludur.

Deveci son olarak:
Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygılarımı sunuyorum.” dedi.