Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan bir ambalaj fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmasıyla 3 saatte söndürüldü. Yangına 72 personel ve 25 itfaiye aracı müdahale etti.

Yangın, Melikgazi ilçesindeki 18. Cadde üzerinde bulunan ambalaj fabrikasında öğle saatlerinde başladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı.

Kısa sürede alevler tüm fabrikayı sardı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 42 personel ve 14 araç, Kayseri OSB İtfaiye Müdürlüğü'nden ise 30 personel ve 11 araç olmak üzere toplamda 72 personel ve 25 itfaiye aracı yangına müdahale etti. Yaklaşık 3 saatlik müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı ve tamamen söndürüldü.

Kırıkkale'de Trafik Işıklarında Bekleyen Araca Çarpma Sonucunda 6 Yaralı Kırıkkale'de Trafik Işıklarında Bekleyen Araca Çarpma Sonucunda 6 Yaralı

Yangın nedeniyle fabrika kullanılamaz hale geldi.

Kaynak: iha