Kayseri'de evlenme vaadiyle vatandaşı dolandıran kadın ve 39 suç kaydı bulunan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Kaza Yapan Sürücü, Köpeğiyle Birlikte Aracının Yanından Ayrılamadı Kaza Yapan Sürücü, Köpeğiyle Birlikte Aracının Yanından Ayrılamadı

Edinilen bilgiye göre, Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir vatandaşı evlenme vaadiyle dolandırdığı ihbarını aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda N.K. isimli şahsın, mağduru evlenme vaadiyle kandırarak 30 bin TL değerinde altın, elbise ve bin dolar nakit para dolandırdığı tespit edildi.

Ekipler N.K.'yi yakalarken, şahsın yanında 'Nitelikli Dolandırıcılık/Dolandırıcılık', 'Yankesicilik', 'Hırsızlık', 'Güveni Kötüye Kullanma', 'Cinsel Taciz', 'Şantaj' ve 'Fuhşa Teşvik' suçlarından 39 suç kaydı bulunduğu F.O. isimli şahıs da yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri emniyette devam ederken, İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Halkımızın huzurunu bozmaya çalışanlar ile mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha