Sivrihisar’da Festival Sonrası Çalışmalar Hızlandı

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, ilçedeki çalışmaları yakından takip etmek için sahaya çıktı. Festivalin yarattığı enerjiyle ilçeye kazandırılacak yeni eserler için kolları sıvayan Başkan Dökmeci, özellikle Eskişehir Caddesi üzerindeki sokak sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.

150 Kişi İstihdam İçin Kura Çekimi Yapıldı 150 Kişi İstihdam İçin Kura Çekimi Yapıldı

Başkan Dökmeci, proje çalışmalarının tarihi dokuya uygun bir şekilde yürütülmesi ve esnafların mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerle birlikte titizlikle çalıştıklarını belirtti. Restorasyon çalışmalarının tamamlandığı ve devam ettiği alanları ziyaret eden Başkan Dökmeci, esnaflarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Bu ziyaretler sayesinde hem restore edilen bölgelerin yeni görünümleri yerinde görüldü hem de esnafların projelerden duydukları memnuniyet tescillendi.

Başkan Dökmeci yaptığı açıklamada, "Sivrihisar’ımız için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz gibi halkımıza en iyi hizmeti sunmak ve güzel ilçemize değer katmak adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte sürekli sahada olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Kaynak: iha