Geçtiğimiz günlerde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile oda başkanları Kafeler Sokağı’nı ziyaret ederek esnafları şikayet ve önerilerini dinleyerek çözüm noktasında adım atılacağı sözünü vermişti.

TSO ve SESOB’tan Vakıf Kiracılarına Destek TSO ve SESOB’tan Vakıf Kiracılarına Destek

Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü’nde her imkana ulaşan gençlerin Kafeler Sokağı’na gelmediğini belirten esnaflar, gece saatlerinde yaşanan olaylarla ilgilide güvenliğin sağlanması hususunda yetkililerden talepte bulunmuştu.

Güvenlik tedbirlerinin yanı sıra sokağın renklendirilmesini de talep eden esnaflar, yetkililerin girişimde bulunmasını bekliyor.

Vatandaşların özellikle öğrencilerin Kafeler Sokağı’nı tercih etmesi için çevrede yapılacak düzenlemelerin önemli olduğuna vurgu yapan esnaflar, “Kafeler Sokağı önceden üniversite öğrencilerinin uğrak noktasıydı ancak şimdi öğrenciler merkeze gelmiyor dolayısıyla biz bu durumdan çok etkileniyoruz. Sokağa yapılacak birkaç dokunuş ile bu sokak eski günlerine geri dönebilir. Sokağın başından sonuna renkli şemsiyelerle süslenmesi buraya farklı bir hava katabilir. Güvenlik tedbirlerinin yanı sıra görsel olarak da sokakta değiştirilmesi gereken noktalar var. Yetkililerin atacağı adımla merakla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.