Eskişehir Odunpazarı'nda, Şemsettin Günaltay Caddesi sakinleri, her yağmur yağdığında oluşan selden dolayı mağdur olduklarını iddia ederek yetkililerden çözüm talep ediyor. Sokak sakinleri, tıkalı olan mazgalların düzenli olarak temizlenmesini istiyor.

Belediyenin daha önce altyapı çalışması yaptığını, ancak mazgalların sel sularının getirdiği çamur, taş ve çakıllarla tıkandığını belirten mahalle sakinleri, mazgalların yeniden açılarak çalışır hale getirilmesini, sorunun çözülmesini talep ediyor.

TEŞRİK TEKBİRLERİNİ UNUTMAYIN TEŞRİK TEKBİRLERİNİ UNUTMAYIN

Mazgallar Tıkalı, Sokaklar Sel Oluyor

Mahalle sakini Damla Esen, "Bizim burada mazgalların temizlenmeme sorunu var. Bir yağmur yağdığı zaman her tarafı sel götürüyor. Çünkü mazgallar tıkalı, içerisinde biriken çamur ve çakıl taşlar mevcut. Yağmur yağdığında yukarıdan Dilek Caddesi'ne doğru bir sel yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bu caddede bir altyapı çalışması yaptı. Ancak mazgallar tıkalı olduğundan su mazgallardan geçemediği için caddeyi sel götürmüş oluyor. Yani yapılan altyapı çalışması bir anlam ifade etmiş olmuyor. Biz çocuklarımızı okula götürürken zorlanıyoruz yağmurlu günlerde çünkü yolda aşağıya yani Dilek Caddesi'ne doğru giden su olduğu için yolun karşısına ayaklarım ıslanmadan geçemiyoruz. Yetkilerden talebimiz mahallemizdeki özellikle Şemsettin Günaltay ve Dilek Caddesi'ndeki mazgalların temizlenmesi talep ediyoruz" dedi.

Kaynak: iha